Kontakt

Få hurtigere svar på din henvendelse ved at skrive til den mest relevante mailadresse eller medarbejder.

Materiale til skoleopgaver og lign.

Besøg hjemmesiden www.skole-politik.dk


Kontakt os på e-mail

info@konservative.dk – generelle henvendelser

skole@konservative.dk – henvendelser ifbm. skoleprojekter

ansogning@konservative.dk – uopfordrede jobansøgninger og respons på jobopslag

medlem@konservative.dk – ændring af medlemsdata, indberetninger af bestyrelses- og udvalgsposter, oplysning af medlemsnummer, spørgsmål vedr. kontingent m.v.

tilmelding@konservative.dk – tilmelding til kurser og øvrige arrangementer

webmaster@konservative.dk – vedr. partiets hjemmesidesystem, login til MitC m.v.

bogholderi@konservative.dk – faktura bedes sendes hertil

presse@konservative.dk – politiske henvendelser


Konservative folketingsmedlemmer

Find de konservative folketingsmedlemmer og deres sekretærer

Ordførerskaber i folketinget


Konservative medlemmer af Europa-Parlamentet

Find det konservative medlem af Europa-Parlamentet og medarbejderne


Kontakt en medarbejder

Politik, Presse & Kampagne

Simon Merrild Lyngsø, chef for Politik, Presse & Kampagne
simon.merrild@ft.dk61 62 41 59

Anders Egedal, presserådgiver
ae@konservative.dk61 62 52 87

Andreas Oliver Hansen, praktikant
aoh@konservative.dk

Benjamin Rugholm, kommunikationsrådgiver

Christian Pille Mogensen, praktikant

Elias Westergaard, konsulent
ew@konservative.dk61 62 36 78

Eric Bonde, konsulent
eb@konservative.dk61 62 51 31

Filip Lauritzen, pressechef
fl@konservative.dk61 62 50 39

Frederik Hebin Holmberg, studentermedhjælper
frederik.holmberg@ft.dk61 62 46 53

Ida House, konsulent (orlov)

Jens Holmberg, presserådgiver
jh@konservative.dk61 62 56 96

Jesper Steenstrup Vogelius, praktikant

Johnni Hjort Danielsen, praktikant

Jonas Mosumgaard, praktikant

Josefine Lützau, praktikant

Liv Margarita Klingert, praktikant

Mads Piil Clausen, studentermedhjælper
mpc@konservative.dk61 62 43 83

Nicolaj Juul Nielsen, konsulent
njn@konservative.dk61 62 30 89

Nicolaj Larsen, chefkonsulent
nl@konservative.dk61 62 48 29

Niels Kristian Lind, digital chef
nkl@konservative.dk61 62 56 84

Rasmus Kirkegaard Hansen, konsulent
rasmus.hansen@ft.dk61 62 40 76

Stinne Sørensen, praktikant

Internationalt

Ulrica Helgesson, international chef
ulrica.helgesson@ft.dk61 62 31 54

Organisation- & Projektstyring

Søren Laugesen, organisationschef
sbl@konservative.dk61 62 39 32

Caroline Møller Jensen, organisationskonsulent
cmj@konservative.dk61 62 55 29

Helle Bonnesen, organisationskonsulent
hebo@konservative.dk61 62 40 05

Julie Jensen-Bendtsen, projektleder (orlov)

Rasmus Norup, organisationskonsulent
rano@konservative.dk61 62 31 53

Medlems- og Foreningsservice

Annette Wiibroe Lorentzen, medlemsservice, servicekoordinator
kfanwl@ft.dk61 62 39 65

Jesper Bay Eriksen
jb@konservative.dk

Louise Aastradsen Rosenkrantz, servicemedarbejder
louise.rosenkrantz@ft.dk61 62 30 55

Louise Holm Sommer, administrations- og HR-chef
lhs@konservative.dk61 62 34 64

Natasha Low, servicemedarbejder (orlov)

Peter Bilde Wiese, servicemedarbejder
peter.wiese@ft.dk61 62 40 95

Bogholderi

Karina Brodthagen, regnskabsansvarlig
kb@konservative.dk

Camilla Conradsen Skov, regnskabsmedarbejder
ccs@konservative.dk

Vilhelm Madsen Sjö, studentermedhjælper
vilhelm.sjo@ft.dk

Medlemssekretærer

Anette Høirup Larsen, medlemssekretær
anette.larsen@ft.dk61 62 32 48

Else Kathrine Schultz-Hansen, medlemssekretær
esh@konservative.dk61 62 56 57

Gitte Buggild, medlemssekretær
gitte.buggild@ft.dk61 62 55 31

Maikin Isholm Højgaard, medlemssekretær
maikin.hoejgaard@ft.dk61 62 53 00

Nina Berg Behnke, medlemssekretær
nina.behnke@ft.dk61 62 42 81

Rådgivere

Simon Gosvig, særlig rådgiver for Søren Pape
simon.gosvig@ft.dk61 62 48 78

Ledelse

Søren Vandsø, generalsekretær
sv@konservative.dk61 62 43 75

Cecilie Friis, Executive Assistant for Søren Vandsø
cef@konservative.dk61 62 49 84


Det Konservative Folkeparti
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 62530812

Den Konservative Folketingsgruppe
Christiansborg
1240 København K.

CVR-nummer: 65728710